Beden tipleri neler? Beden tiplerine bakılırsa giyinme teklifleri

ikon

Yeni Üye
Beden tipleri neler? Beden tiplerine bakılırsa giyinme teklifleri
Beden tipine bakılırsa nasıl giyinmesi gerektiğini bilmeyen bayanlar için alışveriş yapmak eziyet üzere gelebilir. Şık ve rahat kombin oluşturabileceğiniz tercihler için hangi beden tipine sahip olduğunuz konusunda bilginizin olması alışverişlerinizde size kolaylık sağlayacaktır. Pekala siz hangi beden tipine sahipsiniz?Günümüzde biroldukca bayan beden tipine uygun olmayan kıyafet seçimlerinde bulunuyor. Tercih ettiğiniz kıyafetlerle göz kamaştıran bir görünüme sahip olmak istiyorsanız evvela beden tipinizi epey uygun bilmeniz gerekiyor. Kıyafet seçiminde kolaylık sağlayan bu bilgi şık kesimleri da bir ortaya getirmenizi sağlayabilir. Bu niçinle bayanların giyinmedilk evvel bilmesi gereken tek şey hangi beden tipine sahip olduklarıdır. Ekseriyetle her beden tipine uygun olan uzun gömlek ve ceketler tesettür giysi için de uygun kombin oluşturabilecek kesimlerdir. Pekala siz armut, ters üçgen, dikdörtgen, kum saati, elmas ve oval yöntemlerinden hangisine sahipsiniz? Yasemin.com takımı olarak sizin için beden tipinize uygun giyinme tekliflerimiz var.

BAYANLARA İLİŞKİN BEDEN TİPLERİ

Bayan beden tipleri

  • Armut hali beden tipi;
Bu beden tipine sahipseniz üst kısmınız daha küçük ve alt kısmınız geniş olmasının yanı sıra ince uzun boynunuz ve ince kaburgalarınız vardır. Feminen olan kusursuz bir bel etrafına sahip olmanız moda dünyasında size bir talih sunabilir. Armut beden tipine sahip olan bayanların epeyce dar olan kıyafetlerden kaçınmaları gerekirken, renkli yahut baskılı tişörtlerle odak noktasını alt bölgenizden uzağa çekin. Büzgülü kemere sahip etek ve pantolonlar çizgileri yumuşak ve rahat hale getirir. Baskılı ve açık renkli pantolonlardan uzak durun. Bilhassa koyu renkleri tercih edin. Armut tipi bedene sahip olan bayanların uzak durması gereken bir kıyafet de büzgülü pantolonlar… Mümkün olduğunca gibir dahaceğiniz pantolonun kumaşı akıcı olmalı. Üzerinize oturan üstleri tercih ederken ise bluzların ve ceketlerin uzun bulunmasına itina gösterin. bu biçimdelikle tesettür giysiler için de uygun kombin oluşturabilirsiniz.

Bayan beden tipleri

  • Aykırı üçgen formu beden tipi;
Beden tipiniz aksi üçgense ülkü bir yapıda olup geniş omuzlarınızla bir arada olağan bir bel yapısına sahipsiniz demektir. Bu sebeple aksi üçgen biçimindeki bayanlara epey fazla süzülen kıyafetleri önermiyoruz. Geniş omuzlu ceketler yerine yamalı cepleri tercih edebilirsiniz. Aşağı gerçek genişleyen etekleri ve pantolonları tercih edin. Düşük kemerli kıyafetler de görünümünüzü istikrar katar.

Bayan beden tipleri

  • Dikdörtgen şekli vücut tipi;
Eşit vücutlu olan bayanların alt kısmı düz ve incedir. Dikdörtgen beden tipine sahipseniz üst vücudunuz için fazlaca dar olmayan tişörtleri tercih edebilirsiniz. Bilhassa V yakalı kıyafetlerin boynunuzu ince göstermesinin yanı sıra asimetrik etek uçları size şık bir görünüm kazandırır. Etek tercihlerinizi düz kısımlardan yana kullanırsanız ceket yahut gömlek kombini ile moda ikonlarına taş çıkarabilirsiniz.

Bayan beden tipleri

  • Kum saati biçimi beden tipi;
Küçük kemik yapısıyla kum saati formuna sahip olan bayanlar zıt kemerleri kullanmalı… Büzgülü kıyafetlerin uygun olacağı kum saati beden tipi, düşük bel pantolonlarını da kabul edebilir. Parlak renklerden uzak durun ve sade renkli kıyafetleri kuşanın. Bilhassa seçtiğiniz kıyafetlerin alt bölgenizi kapatmasına ihtimam gösterin.

Bayan beden tipleri

  • Elmas hali beden tipi;
Elmas beden biçimine sahip bayanlar ince omuzlu ve sert görünümdedir. Karakter olarak armut formuyla benzeyen elmas beden tipi daha kavislidir. Bu beden tipine sahip olan bayanların üst vücutları incedir. Siz de bu beden haline sahipseniz ardında ayrıntı olan pantolonlardan uzak durun. Aşağı yanlışsız bollaşan ceket tercihinizi gömleklerle canlandırabilirsiniz. Renkli ve parlak tonları tercih etmenizin yanında pileli eteklerin yanından bile geçmeyin.

Bayan beden tipleri

  • Oval formu beden tipi;
Bu tip bir beden formuna sahipseniz uzun gömlekler giymeye itina gösterin. Üst vücudunuz için V yaka kıyafetlerin boynunuzu ince göstermesinin yanı sıra yaka dökümünü ince ve küçük tutmanız size harikalık katacaktır.
 
Üst