Cyberpunk 2077, Steam’de indirime girdi

Warband

Yeni Üye
Cyberpunk 2077, Steam’de indirime girdi
Uzun yıllardır merakla beklenen RPG oyunu Cyberpunk 2077, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya çıktı. Fakat bir epey sorunu da birlikteinde getiren oyun, çıkışıyla adeta hayal kırıklığı yarattı. Yaşanan ıstıraplar niçiniyle önemli tenkitlere maruz kalan imal, bilhassa eski kuşak konsollardaki performansıyla geliştirici CD Projekt Red’in uzun müddet başını ağrıttı.

Gelen reaksiyonlar üzerine geri adım atan geliştirici şirket CD Projekt Red, yanlışlarını düzelteceklerini ve oyunu daha uygun hale getireceklerini deklare etti. Bu tarihten itibaren oyunu daha uygun hale getirmek için çalışan stüdyo, yol haritası deklare etti ve bir fazlaca güncelleme yayınladı. Bu durum oyunu almak isteyen kimi kullanıcıların sonucundan vazgeçerek beklemek istemesine niye oldu. Şayet siz de bu oyunculardan biriyseniz, uygun bir haberimiz var. Cyberpunk 2077, Steam‘de indirime girdi.

Cyberpunk 2077 yüzde 20 indirimde

Bugünlerde çıktığı periyoda kıyasla epeyce daha güzel bir tecrübe sunan Cyberpunk 2077 almak, hiç olmadığı kadar mantıklı. Bilhassa de oyun Steam’de indirime girmişken. Yepyeni fiyatı olan 249 TL olan Cyberpunk, yüzde 20 indirime girerek 199 TL oldu. Büyük bütçeli bir üretime bakılırsa pek uygun olan fiyatın, CDPR’e daha epey müşteri kazandırması bekleniyor.

Oyunun Steam sayfasına girdiğimizde ise bir diğer ayrıntı göze çarpıyor. Gelen güncellemelere ana sayfada yer veren şirket, son olarak 28 Nisan tarihinde Hotfix 1.22’yi yayınlamış. Notlara baktığımızda bu Cyberpunk 2077 için bakılırsavlerde, açık dünyada, ve yapay zekada iyileştirmeler sunuyor. hem de görsel iyileştirmeler de getiren Hotfix 1.22, performans meselelerini da değerli derecede azaltıyor. Tüm bunları deneyimlemek isteyen kullanıcıların üretimi, 27 Mayıs‘a kadar Steam sayfasından satın alması gerekiyor.

Asgarî sistem ihtiyaçları

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 or 10
  • İşlemci: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
Önerilen sistem ihtiyaçları

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G