Djokovic ve Murray’den Federer’e veda iletisi

EdwardAbaxy

Yeni Üye
AJANSSPOR – HABER

İngiltere’nin başşehri Londra’da 23-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Laver Kupası’nın akabinde profesyonel mesleğine nokta koyacağını duyuran Federer’e veda bildirisi yollayan sportmenler kervanına, mesleğinde 21 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic ile eski dünya 1 numarası Murray de katıldı.

Djokovic: “Bu günün gelmesini görmek benim için sıkıntı oldu”

Sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından Federer’e hürmetini sunan Djokovic, “Bu sporda paylaştığımız şeylere bakınca, bu günün gelmesini görmek benim için sıkıntı oldu. On yılı aşan inanılmaz anılara ve aramızdaki rekabete baktığım vakit, harikalığı başarma ve bunu istikrar ile dürüstlükle birleştirmenin, mesleğini anlatmak için gerçek sözler olduğunu düşünüyorum. Seni, kort içi ve haricinde tanımak ve bir arada uzun yıllar geçireceğimizi bilmek, benim için gurur verici.” değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerinde 3 grand slam şampiyonluğu bulunan ve Laver Kupası’nda Federer’in de yer aldığı Avrupa Kadrosu’nda uğraş edecek Murray ise İngiltere basınına yaptığı açıklamada, İsviçreli tenisçinin emekliye ayrılmasının, spor için hayli üzücü olduğunu vurguladı.

Murray: “yardımıyla şahane anılar biriktirdiğimi görüyorum”

Onunla birebir periyotta korta çıktığını hatırlatan 35 yaşındaki tenisçi, “Bu sporda, büyük turnuvalarda, büyük tertiplerde, ona karşı kimileri epeyce kıymetli maçlara çıktığım için fazlaca şanslıyım. O periyot, bu kadar şanslı olduğumun farkında değildim lakin bugün geçmişe dönüp baktığımda, yardımıyla kusursuz anılar biriktirdiğimi görüyorum. Tahminen çiftler kategorisinde yahut bunun üzere diğer bir şeyde, onunla bir daha korta çıkma bahtına erişebilirim. Bu, nitekim hayli özel bir durum olurdu.” sözlerini kullandı.

Dünyaca ünlü tenisçilerden İspanyol Rafael Nadal, ABD’li Serena Williams ile Billie Jean King, bugünkü dünya 1 numaraları Carlos Alcaraz ile Iga Swiatek, Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi ve biroldukça ünlü sima, Federer’e veda bildirisi yollamıştı.