Ezeli rakip, ebedi dost! Nadal: Federer’in emekli olması beni kahrediyor

EdwardAbaxy

Yeni Üye
AJANSSPOR HABER

Tenis dünyasının en büyük rekabetlerinden biri İspanyol Rafael Nadal ve İsviçreli Roger Federer içinde yaşandı. İkili, tekraren turnuvalarda karşı karşıya geldi, unutulmaz maçlara imza attı.

Nadal: Federer’i unutamadım

Tenis tarihine ismini altın harflerlerle yazdıran iki atletten Rafael Nadal, Arjantin’de katıldığı özel bir turnuva öncesinde basına açıklamalarda bulundu. 36 yaşındaki Nadal, eylül ayında emekliye ayrılan Federer’i unutamadığını söylemiş oldu.

“Federer üzere bir rakipe sahip olmak şans”

Federer üzere bir rakibi olduğu için şanslı olduğunu belirten Federer, “Takım arkadaşı ve rakiplerinizle biroldukca tecrübe paylaşırsınız ve bunların kimileri, fazlaca önemlidir” dedi.

“Benim için tenis Federer ile başladı”

Nadal,konuşmasına şöyleki devam etti: “her insanın hisleri var ve tenisin ortasında yaşıyoruz. Tenise başladığımda, Roger Federer aslına bakarsan kortlardaydı. Novak Djokovic karşısında Roger Federer’den daha fazlaca maça çıktığım gerçek, ancak benim için tenis Federer ile başladı.”

“Ezeli rekabetten büyük keyif aldım”

Nadal, Federer ile ortalarındaki ezeli rekabetten her vakit büyük keyif aldığını söylemiş oldu. İspanyol raket, “Birbiriyle çelişen oyun tarzımız ve karakterlerimize karşın bir biçimde yakınlık kurduk ve epeyce fazla şey paylaştık” diye konuştu.

“Federer’e her vakit büyük hayranlık duydum”

Nadal, konuşmasına şöyleki devam etti: “Rakibime her vakit büyük hayranlık duydum. Kort ortasında olduğu kadar haricinde da epeyce hoş anılarımız oldu. Federer’le grand slam maçlarına çıkmadan evvel hissettiğim tüm o ağır his seli, havaya karışırdı ve bu maçlar her vakit epeyce farklıydı. tekrar bunu yaşayamayacağımı bilmek, beni kahrediyor. Emeklilik sonucuyla, içimden büyük bir kesim koptu.”

Nadal 40 maçın 24’ünü kazandı

İki tenisçi içinde son 20 yıl ortasında oynanan maçlar, tenis tarihinin en büyük rekabetleri ortasına girdi. İkili içindeki 40 maçın 24’ünü Nadal, 16’sını ise Federer kazandı.

Federer, Nadal ile maç yaparak veda etti

Federer, İngiltere’nin başşehri Londra’daki 20 bin kişilik O2 Arena’da düzenlenen Laver Kupası’yla tenise veda etmişti. İsviçreli atlet, son maçında çiftlerde Nadal ile kortu paylaşmış ve rakipleri Jack Sock-Frances Tiafoe ikilisine kaybetmişti. Müsabakanın akabinde iki tenisçi de duygusal anlar hayatış ve uzun mühlet gözyaşlarını tutamamıştı.