Fındık Ezmeli Kurabiye

canvade

Yeni Üye
Fındık Ezmeli Kurabiye Tanımı İçin Materyaller

• 125 gram margarin (Tereyağı da olur)
  • 1 yumurta
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı kadar fındık ezmesi
  • 1 paket vanilya
  • 3-4 su bardağı un (Kontrollü ekleyin farkedebiliyor genelde eser kalitesinden)
Süslemek için:

• Pudra şekeri
  • Marmelat yahut reçel
  • Kahvaltılık çikolata ve toz fıstık
Fındık Ezmeli Kurabiye Tanımı Yapılışı

Selamlar????Bugün hoş mis üzere kokusuyla fındık ezmeli kurabiyeler yapıcaz. Umarım seversiniz.

1. birinci vakit içinderda un haricindeki malzemeyi kabımıza alıp karıştırarak birbirine yedirelim.
  2. Üzerine azar azar un ek ederek hamuru toparlayalım.
  3. Yumuşak ve ele yapışmayan bir hamur olması gerekli.
  4. çabucak sonrasında istediğiniz üzere hal verip 180 derecede altı kızarana kadar pişirelim.
  5. Kurabiyelerin altı kızardıktan daha sonra fırından alıp soğumaya bırakalım.
  6. Pişen soğuyan kurabiyelerimizi istediğiniz biçimde süsleyebilirsiniz.Afiyet olsun????????.Not:ben kurabiyelerimi sıkma torbası ucuyla hazırlayıp ortasını yavaşça bastırdım, kimisini yuvarlak yapıp bıçakla çizikler attım, birazını çatalla çizik attım, bikaçını da oval yapıp bir daha bıçakla çizikler attım ve son olarak yuvarlak yapıp ortasını çukurlaştırarak hal verdim hamuruma. Sunumdaki iri olanlar buzluğumdan çıkarttığım kerebiç kalıbıyla yapılmış hali bu tanımın şayet o denli iri yaparsanız 1 tepsi fakat tanımımda olduğu üzere lokmalık yaparsanız 1 büyük 1 orta uzunluk tepsiyle kurabiyeniz olucak bunuda belirtmiş olayım nasıl isterseniz o denli hazırlayın
    ☺
    .