1991’deki Yeltsin gibi tuhaf görünüm

BOTR

Yeni Üye
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir silah fabrikasını ziyaret ederken zırhlı bir aracı çok yakından inceledi. Ancak bu oldukça prova edilmiş görünüyordu.


Kremlin patronu Vladimir Putin, Tula’daki bir fabrikadan görüntülerle şaşkınlığa neden oluyor. Bir silah fabrikasını ziyareti sırasında, dikkatlice inşa edilmiş basamaklardan çıkarak bir tanka tırmandı ve onu inceliyormuş gibi göründü. Model çok parlak olacak şekilde parlatılmıştı ve belli ki bu amaç için yapılmıştı. Putin zırh plakalarına baktı, sonra öne doğru eğildi ve memnuniyetle başını salladı. Kayıtları yukarıdaki videoda veya burada görebilirsiniz. Eylem, planlandığı izlenimini veriyor – muhtemelen propaganda amaçlı.


Bağımsız haber sitesi “Nexta” Twitter’da ironik bir şekilde sorduPutin, 1991’de Mihail Gorbaçov’a karşı darbe girişimi sırasında yaptığı konuşmada alenen bir tanka tırmanan eski Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin’i taklit etmek isteyip istemediği. Twitter’daki diğer kullanıcılar da Putin’in – herhangi bir belirgin uzman bilgisi olmadan – askeri cihaza neden bindiğini merak ettiler. Bununla ilgili videolar sosyal medyada paylaşıldı. Ancak Kremlin’in web sitesinde Putin sadece turda gösterildi.

Vladimir Putin, Tula'daki bir silah fabrikasını ziyaret etti: Bir tanka da tırmanıyor.
Vladimir Putin, Tula'daki bir silah fabrikasını ziyaret etti: Bir tanka da tırmanıyor.

Vladimir Putin, Tula’daki bir silah fabrikasını ziyaret etti: Bir tanka da tırmandı. (Kaynak: IMAGO/Rus Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi)

silah sanayisine baskı


Kremlin şefi, Rus savunma endüstrisini ülkesinin silahlı kuvvetlerini desteklemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı. Savunma sanayii firmalarının temel görevi, tüm birimlere gerekli tüm silah, teknoloji, mühimmat ve teçhizatı sağlamaktır. Ayrıca bu arzın gerekli kapsam ve miktarda ve terminler içinde sağlanması gerekmektedir” dedi.


Gömülü içerik simge resmi


Göm


Ayrıca “önceki savaş deneyiminin” silah üretimine dahil edilmesini talep etti. Bu “savaş deneyiminin” nereden kazanıldığına dair herhangi bir referanstan kaçındı. Rusya, Şubat ayının sonunda Ukrayna’yı işgal etti. O zamandan beri Ukrayna ordusu kendisini büyük komşusunun birliklerine karşı savunuyor.


Çarşamba günü Savunma Bakanlığı’ndaki bir toplantıda Putin, silahlı kuvvetlerin modernizasyonu ve modernizasyonu için daha hızlı bir adım çağrısında bulundu. Ordunun daha fazla yükseltilmesi konusunda “hiçbir mali kısıtlama” olmadığını söyledi. Buna ek olarak, silahlı kuvvetler yaklaşık 350.000 askerle 1,5 milyon kişilik bir güce genişletilecek.
 
Üst