2022 yılının öne çıkan denim kesimleri nelerdir? Moda haftalarına damga vuran denim kesimler

ikon

Yeni Üye
2022 yılının öne çıkan denim kesimleri nelerdir? Moda haftalarına damga vuran denim kesimler
Tıpkı düz beyaz ve siyah tişörtler üzere gardırobumuzda yeri sabit olan, rahat kombinlerin baş yapıtı denim kesimler bir daha trend oldu. Modaya dinamik tesiri kazandıran ve her sene trendlerden düşmeyen denim modelleri bu yıl bilhassa Paris Moda Haftası’na damga vurdu. Kanye West’ın dakikalar ortasında biten ceketi de denim kesimlerinden bir tanesiydi. 2022 yılının öne çıkan denim modülleri nelerdir?2022 yılının birinci aylarında Paris’te haftada bir yapılan moda şovlarında yılın kesimleri öne çıkarıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise denim kesimler oldu. Kanye West ve Julia Fox’un tercih ettiği denim modüller sitelerde dakikalar ortasında satıldı. Bu yıla damga vuracak olan denim modasını sizler için radarımıza aldık.

paris moda haftası kanye west

Rengini kumaşın döngüsünden alan denim, pamuk ipliğinden oluşan yahut büsbütün pamuk olan kumaşlardan yer alıyor. Modayı takip eden bayanların vazgeçilmezi olan denim yahut jeans eserler her gardırobun kaçınılmaz bir modülü haline geldi. Haydi gelin birlikte, her yıl yeni modelleriyle trendlerden düşmeyen denim mamüllerin 2022 kesimlerine göz atalım.

2022 YILININ ÖNE ÇIKAN DENİM KESİMLERİ NELERDİR?

2022 denim trendler

YÜKSEK BEL DÜZ KESİM

Dar kalıp yahut skinny fit jeans’ler artık popülerliğini kaybediyor. süratle gelişen teknolojinin ilerlemesiyle tarzlar ve modaya bakış açısı değişse de kıyafetlerde devir periyot 80’ler ve 90’lar konsepti karşımıza çıkıyor. Bu yüzden 2022’deki moda tarzları, kimilerimizi anılarımıza götürebilir. Düz kesim ve yüksel bel denim pantolonlar, sağladığı şık ve şık bir görünümle seyahatinizde ve özel buluşmalarınızda size eşlik edebilir. Klasik ancak şık olan bu kesimin yaz aylarında, düz beyaz bir gömlekle yahut tişörtle kombin yapılabileceği üzere soğuk havalarda da yumuşacık sweatlerin altına tercih edilebilir.

2022 denim trendler

ZAMANSIZLIĞIN KIYAFETİ BEYAZ DENİM

Denim denince aklımıza mavi tonları gelse de farklı renklerde de üretilen jeans kıyafetler bayanlar için kurtarıcı kesimlerdir. 2022 denim trendleri içinde kırık beyazın ve vazgeçilmez bejin olması, modaya düşkün kadınların kombinleri için şık bir alternatif olacaktır. Vakitsiz giyinmeyi seven bayanlar için kırık beyaz yahut bej renkli denim pantolonlar her renkle ahenk sağlayacaktır.

2022 denim trendler

GRUP DENİMLER

Giyindiğiniz denim kıyafetlerin tulum şıklığını ve kombinlemenin pratikliğini vermesini istiyorsanız tıpkı modelde denim pantolon ve ceket tercih edebilirsiniz. Biroldukca mağazada grup jeans’lerin moda düşkünlerine sunulması, tulum görünümü için süper bir seçenek olabilir. Bu sayede kombin derdiniz de kalmayabilir.

2022 denim trendler

SPOR ŞEKİL TUTKUNLARI İÇİN: SİYAH DENİM

Denim deyince aklımıza yalnızca pantolonun gelmediği birfazlaca kullanım alanına sahip olan bu pamuk kumaşın moda düşkünleri için şayet olmazsa olmaz renklerinden biri de siyahtır. Her şeyle kombin yapılabilen siyah denim pantolonlar şık ve spor görünmeyi yeğleyen bayanların vazgeçilmez kesimlerinin başında yer alıyor.
 
Üst