Anjioödem

DrAbi

Yeni Üye
Anjioödem
Anjioödem; cilt altındaki dokularda meydana gelen şişmeye denir. Bu durum çoklukla alerji olunan ilaçlara karşı bedenin verdiği bir tepki kararı meydana gelir. Anjioedema sıklıkla besin yahut ilaç alerjilerine bağlı bedende alerjik tepkisinin bir kararıdur. Anjioödem nadiren de olsa genetikseldir. Anjioödem ayrıyeten bir enfeksiydaha sonrasında, lupus yahut muhakkak kanserler üzere kronik bir hastalık ile birlikte gelişebilir. Anjioödem tipik olarak alerjik tepkiye bağlı olduğu için herkes anjioödem yaşayabilir. Anjioödem şiddeti değişken bir durumdur. yavaşça olgular tıbbi tedavi gerektirmeyebilir, lakin şiddetli hadiseler bireyde nefes alma zorluğu üzere hayatı tehdit eden sonuçlara yol açabilir.

Patoloji çocuklarda anjioödemli, kısa vadede dermis ve deri altı yağ bariz şişlik gelişir. Anjioödem (eş: dev ürtiker, anjiyonörotik ödem) alerjik tepkilere eğilimli her yaşlarındaki şahıslarda yaygındır.

anjiyoödem üzere patolojik durumların gelişmenini tetikleyebilir ortamının çeşitli faktörler (kimyasal ve biyolojik). Çocuklarda Anjioödem şiddetli karakterize ve çoğunlukla acil tıbbi müdahale gerektirir Hastalık, astım yahut atopik üzere başka alerjik durumların art plan üzerinde gelişir dermatit. Bu durumun en tehlikeli komplikasyonu çabucak gelişmeninde acil yardım sağlamalıdır laringeal ödem, kabul edilir.

Teşhis Ve Hastalık Tedavi Prensipleri

birçok durumda teşhis çocuklarda anjiyoödem klinik belirtilerinin temelinde yaptı. bununla birlikte çocuğun ağırlaştırılmış alerjik geçmişi (gıdaya alerjik tepkiler, mesken alerjenleri erken olaylarda) kıymetli varlığıdır. Çok daha zorluklar sindirim sistemi ve hudut dokularının lezyonların teşhisinde ortaya çıkar. Bu çeşit durumlarda, imünoglobülin E, enstrümantal muayene (larengoskopi EGD) tanımlamalıdır.

Çocuklarda ödem Quincke tedavisinde en kıymetli nokta alerjen ile temas ortadan kaldırmaktır. ochischeniyaorganizma gösterilen çok alkol için, enterosorbents alarak. Ağır olaylarda, intravenöz infüzyon için hormonal ilaçların kullanmasını başvurmak.

hastalığının ilaç tedavisi, (Suprastin antihistaminler kullanılmasıdır Ketotifenin), bedenden alerjenin süratli bir biçimde bertaraf) için diüretiklerin (sosudoukreplyayuschee (Ascorutin). Glukokortikosteroid tedaviyi yalnızca muahede tabip olmalıdır dozaj ve hormon preparatları (prednizon, deksametazon) müddeti gayesi hastane ortamında gerçekleştirilir.

Patolojik süreç ortasında laringeal tutulumu olan çocuklarda anjiyonörotik ödem için birinci yardım hemosorption tutarak inhale nebulize kullanılmasıdır. Çocuğun asfiksiyi söylem vakit, çabucak bir trakeostomi gerçekleştirmek ve oksijen terapisi başlamalıdır. Bir çocuğun anjiyoödem bir daha ortaya çıkmasının önlenmesi için gerçek hastalığın gelişmenini niye alerjeni saptamak için tavsiye edilir. Ebeveynler alerjen ile daha da temastan yardım

çocuğu korumak, birebir vakitte önemli bir alerjik tepki gelişmeninde acil yardım sağlamak öğrenmek gerekir. yinelayan hastalığın ilerleyişi durumunda altta yatan hastalığın tedavisinin tam seyrini düzenlemelidir.