Bağınızın sağlıklı olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? İşte sağlıklı olduğunu gösteren işaretler

DeliSevda

Co-Admin
Bir ilgiyi sürdürmek her vakit kolay değildir, sonuçta farklı muhtaçlıkları olan farklı beşerler bir iştirakte buluşur. Dolu bir cinsel ömür, birlikte gülmek yahut gerçek bağlantı her bağın çalışması için makul temel taşları olmalıdır, pekala bunlar nelerdir?

Çift terapisti ve çağdaş aşk okulunun kurucusu Eric Hegmann bu husus hakkında bir makalesinde şu biçimde anlattı..

Devam eden bir alaka için ihtiyaçlar nelerdir?

Eric Hegmann: Birbirinize dikkat edin, ötekini hafifçee almayın, ona öncelikli olduğunu gösterin. Her bağ, bir yanda irtibat ve kaynaşma, güvenlik ve bağlılık muhtaçlığı ile başka yanda özgürlük. Haytalarını birleştiren şahıslar, birbirleriyle bu kararsızlığa katlanabilmeli ve bunları müzakere edebilmelidir. Bu başarılı olursa, münasebet her ikisinin de dünyayı keşfedebileceği inançlı bir sığınak üzeredir.

İyi bir münasebetin 2 özelliği nedir?

1-Ortaklar beraberinde en âlâ arkadaşlardır

Arkadaşlık çoklukla ihmal edilir. Sevgi eksikliğinden çok, arkadaşlık eksikliğinden daha fazla münasebetin bozulduğu söylenir. Uzun müddetli çiftler, onları sıkıntı vakit içinderdan geçirenin sadık dostluk olduğunu onaylar. Partnerler de ortada bir birilerine şunu söyleyebilmelidir. Seni seviyorum lakin şu anda senin aptal olduğunu düşünüyorum. Zira beşerler bir yandan toplumsal münasebetlere ve temasların güvenliğine gereksinim duyarlar, öbür yandan gelişmek, keşfetmek ve öğrenmek için alana gereksinim duyarlar.

2-Bağlantıyı sürdürmek

Bir alakada irtibat ve güvenlik dileği üst sırada. En ufak belirsizlik, çatışmaları süratle tırmandırabilir. Öte yandan, irtibat inançlı olarak deneyimlenirse, çatışmalar epeyce kolay çözülebilir. Daha yakından incelendiğinde, çiftler nadiren büyük bir çatışma yüzünden ayrılırlar. Çok daha sık olarak, ortaklar günlük hayattaki biroldukça küçük ilişki talebini gözden kaçırdıkları için vakit içinde büyüyen bir ara gelişir. Alakalar büyük bir jest ile değil, günlük dikkatle kurulur ve beslenir.

İlişkide bir şeylerin yanlış olduğuna dair işaretler nelerdir?

pek epey çiftler, birbirlerini kendi bakış açılarına ikna etmeye çalıştıkları için, çatışmalarda birbirleri üzerinde boşuna çalışırlar. Neredeyse her vakit eşit fakat beraberinde zıt muhtaçlıklar hakkındadır. Her münasebet çatışması olgusal seviyede değil, duygusal ilişkiyle ilgilidir. Bu asla çoraplarla ilgili değil, senden daha sonra temizlemek zorunda kalırsam bana ne yapacağıyla ilgili? r.

Partnerimin benim için düzgün olmadığını nasıl anlarım?

Çoğu insan bunu fark eder .İlişkinizde keyifli olduğunuzdan daha sık mutsuz ve depresyondaysanız ve bir daha de durumu değiştirmeye istekli değilseniz, duygusal olarak bağımlı hale gelmiş yahut varoluşsal niçinlerle kalıyor olabilirsiniz. Burada harici dayanağı tavsiye ederim. Hayat mutsuz ilgiler için epeyce kısa.