Birinci buluşmada sorulması gereken kıymetli sorular

DeliSevda

Co-Admin
Bağ uzmanları, birinci buluşmada konuşulanların daha sonraki konuşulanlardan daha değerli olduğunu anlatmaktadırler. Bunun için karşınızdaki beşere neyi ne biçimde soracağınızı ve onu hangi sorularla daha düzgün tanıyacağınızı düzgün bilmelisiniz.

Bir bağlantıda ne üzere beklentilerinin olduğunu sorun

Karşınızdaki kişiyi tanımak için bağa bakış açısını öğrenmek kıymetlidir. Sizden ne üzere beklentilerinin olduğunu öncesinden bilirseniz ilginiz ona bakılırsa devam eder. Bu niçinle karşınızdakine, münasebette ne beklentilerinin olup olmadığını sormanız gerekir. Bu soru birinci buluşmada sorulabilecek kilit sorulardan en değerlisidir bile diyebiliriz. Birinci buluşmada bu biçimde bir sorunun sorulması, ilerde yaşanabilecek sıkıntıların da önüne geçecektir.

Hobilerini sorun

Birebir hobilere sahip olan beşerler daha kolay anlaşırlar. Bu niçinle birinci buluşmada karşınızdaki beşere ne üzere hobileri olduğunu kesinlikle sorun. Hem hobilerinin neler olduğunu öğrenmek, o bireye daha fazla ilgi ve merak duymanızı sağlayacaktır. Alternatif olarak yapmaktan keyif aldığı aktiviteleri yada yapmak istediği aktiviteleri de sorabilirsiniz. bu biçimdece karşınızdaki kişinin zevklerini öğrenme talihini yakalarsınız.

Seyahat etmeyi ve gezmeyi sevip sevmediği sorun

Şayet gezmeyi ve seyahat etmeyi seven biriyseniz, karşınızdaki bireye de bu aktiviteleri yapmayı sevip sevmediğini kesinlikle sorun. Seyahat etmeyi seviyorsa en hayli hangi kente ve niye gitmek istediğini sorun. Gezmek için nerelere gitmeyi hayal ettiği sorusunu da iletin. Bu cins sorular sorarak karşınızdaki beşerle ortak taraflarını bulabilirsiniz.

Eğitim durumunu sorun

Birinci buluşmada karşınızdaki beşere eğitim durumunu sorabilirsiniz. Eğitim, bireylerin hayata bakış açılarını tesirler. Bu niçinle karşınızdaki insanın sizinle birebir derecede eğitim almış olması değerlidir. Eğitim düzeyini sorgulamanız ve aldığı eğitim hakkında ayrıntılı bilgi almalısınız. Bu niçinle eğitim alanına dair tüm soruları, karşınızdaki beşere iletin. Eğitime kıymet veren biriyseniz, bu mevzuya dair soruları katiyetle atlamayın.