Cengiz Durmuş: “Spor kenti Trabzon’un aslında bir tenis kenti olması gerekir”

EdwardAbaxy

Yeni Üye
Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Lideri Cengiz Durmuş, Büyükşehir Belediye Lider Vekili Atilla Ataman ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Trabzon Beşirli Tenis Kompleksi kortlarında bugün başlayacak ve 18 Aralık’a kadar sürecek Türkiye Tenis Ligi final karşılaşmaları öncesi gazetecilerle buluştu. İşte ayrıntılar…


Durmuş, EYOF Olimpiyat Toplumsal Tesisi’nde düzenlenen basın toplantısında, gayeleri olan ve bu maksatlara ulaşmak için stratejiler geliştiren bir federasyon olduklarını söylemiş oldu.


Hedefleri kapsamında teniste en âlâ atlet yetiştirebilen ülkeler ortasına girebilmek için uğraş ettiklerini belirten Durmuş, “Trabzon, 2011 yılında Avrupa Tenis Oyunları’na konut sahipliği yapmış. Kaliteli, standartları yüksek tenis merkezinde bugün Türkiye tenis finallerini yapacağız.” dedi.


“Trabzon bir spor şehridir”

Durmuş, tenisin her yerde ve her vakit oynanabilecek bir spor branşı olduğunu tabir ederek, “Trabzon bir spor kentidir, bunu tüm dünya biliyor. Lakin Trabzon’un bir tenis kenti olabilmesi için bugün fazlaca değerli bir başlangıç. Trabzonluları maçlarımızı izlemek için davet ediyoruz” diye konuştu.


“25 milyonluk bir projeyi devreye alıyoruz”

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Çetiner de bu haftanın Trabzon için kıymetine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Trabzon’un sahip olduğu tenis kompleksi, Türkiye’deki 5 büyük kompleksten bir tanesi. Spor kenti Trabzon’un aslında bir tenis kenti olması gerekir ve inşallah olacak. Bu istikamette adımlarımızı atıyoruz. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Spor Toto kaynaklı olarak 25 milyonluk bir projeyi devreye alıyoruz ve Büyükşehir Belediye Liderimiz Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. 6 tane daha tesisi kapatacağız ve o kompleksleri tam revize ederek çağdaş hale getireceğiz.”


“Bu aktiflik Trabzon için bir başlangıç olacak”

Çetiner, Trabzon’un tenis kenti olma yolunda ilerlediğini belirterek, “Sürekli açık olan bir tenis akademisi ve altyapıdan üst yapıya hakikat büyük bir atlet ivmesi yaşayacağız. Bunlar hayal olan şeyler değil, kâfi ki isteyelim. Beşirli bu manada kıymetli. Bu aktiflik de Trabzon için bir başlangıç olacak.” biçiminde konuştu.


“Trabzonspor ve onun branşlarıyla sonlu da değil”

Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ataman ise Trabzon’un renklerini koruyarak gelişen, yaşama sebeplerini geliştiren bir kent olduğunu vurgulayarak, “Spor bu kentin genlerinde var. Yalnızca bizim açımızdan da epeyce kutsal olan Trabzonspor ve onun branşlarıyla hudutlu da değil. Son periyotta dünya, olimpiyat ve ferdî sporlarda şampiyonların çıktığı bir kent.” tabirlerini kullandı.


Ataman, Türkiye Tenis Ligi final karşılaşmaları için Trabzon’u seçen federasyona teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi olarak kentin her alanda gelişmesi için üzerlerine düşen dayanağı vermeye hazır olduklarını söylemiş oldu.
 
Üst