Pandemiyle birlikte insanların modaya bakışı da değişti!

ikon

Yeni Üye
Pandemiyle birlikte insanların modaya bakışı da değişti!
2020’den bu yana dünyayı tesiri altına alan Covid-19’la birlikte ömür standartlarının değişmesinin yanı sıra insanların modaya olan bakış açısı da değişti. Alınan önlemler kapsamında, insanların birçok meskende vakit geçirmeye başlarken biroldukça iş yeri home ofis çalışıyor. Bu durum da giysi tercihleri ortasına konut modasını da ekledi.2020’den beri dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgınıyla birlikte alınan önlemler kapsamında vaktinin birçoklarını konutta geçiren beşerler rahat giyinmeye alıştı. Artık dışarı çıkarken şık ancak bir o kadar da inançta hissettirecek salaş, dökümlü ve bol kıyafetler tercih ediliyor. Konut modasının tanınan olduğu son iki senede yaz trendleri içinde olan oversize kalıp tişörtler, kış aylarında yerini bol kalıp sweatshirtlere bıraktı. Öte yandan talep oranı yüksek olan jogger kalıp eşofmanları kadar, 1950’lerin gençleri içinde popülerliğini günümüze kadar getiren denim pantolonların, bayanlar için mom kalıpları, erkekler içinse havuç (carrot) kalıpları da hayli tercih edilenler içinde yer alıyor. Bu tıp yüksek bel ve dar olmayan pantolonlar, hareket kabiliyetini kısıtlamayarak konfor sağlıyor.

PEKALA PANDEMİ MODAYI NASIL ETKİLEDİ?

Oversize tişörtler

Oversize ve overlong tişörtler: Bol kesim ve düşük omuzlu olan büyük kalıp özelliğine sahip oversize tişörtler son iki yıldır bayanların ve adamların beğenilen kıyafetleri içinde yerini almaya devam ediyor. Ekseriyetle basic tercih edilen oversize tişörtlerin önden ve arttan baskılı modelleri de uygun yaş kümelerine hitap ediyor. Bunun yanı sıra oversize ailesinden gelen olağan vücut ölçülerine nazaran daha uzun ancak bol olmayan overlong tişörtler de trendler içinde.

Jogger kalıp eşofman

Jogger kalıp eşofmanlar: Belden paçaya gerçek yavaşça dar olan esnek ve şık eşofmanlar da konut modasının vazgeçilmezleri içinde yerini alıyor. Jogger eşofmanların paçalarının lastikli olması, en ilgi alımlı ayrıntı olma özelliğini taşıyor.

Mom jean ve Havuç kesim pantolonlar

Mom ve havuç kesim pantolonlar: Casual gibir dahan bayanlar ekseriyetle şık oldukları kadar rahatlıktan da ödün vermezler. Bunun için yüksek bel ve bol ayrıntı sahibi mom kalıp denim pantolonlar bayanların vazgeçilmezidir. Erkeklerde ise havuç kesim olarak bilinen denim pantolonlar da yüksel bel özelliğinde olduğu kadar dar ve esnek bir yapıdadır.

Vazgeçilmez sweatshirtler

Sweatshirt: Yumuşak kumaşıyla moda düşkünlerinin bile vazgeçilmez modülü olan sweatshirtler trendlerden hiç düşmüyor. Genellikle konutta giyilen, üretiminin pamuktan yapıldığı sweatshirtler kendini sokağa taşımayı başardı. Hatta iş ortamlarında da uygun kombinle tercih edilebiliyor.
 
Üst