Putin, Wagner paralı askerlerine bir seçenek sunuyor

BOTR

Yeni Üye

Moskova’da iptal edilen yürüyüşün ardından Rusya Devlet Başkanı halka seslendi. Farklı sinyaller gönderdi.

Kremlin patronu Vladimir Putin, Wagner çetelerinin başarısızlığa uğrayan ayaklanmasının ardından halka seslendi. Kısa, kayıtlı bir konuşmada, Rusya Devlet Başkanı özel ordu askerlerine Moskova’ya yürüyüşlerini sonlandırdıkları için teşekkür etti. Aynı zamanda isyanın sorumlularından hesap sorulacağını vurguladı.

t-online, Rusya Devlet Başkanı’nın tüm konuşmasını tercüme ettirdi. İfadesinin tamamını buradan okuyun:

“Sevgili dostlar! Bugün bir kez daha Rusya’nın tüm vatandaşlarına sesleniyorum. Azminiz, birliğiniz ve vatanseverliğiniz için teşekkür ederim. Bu yurttaş dayanışması, her türlü şantajın, iç karışıklık çıkarmaya yönelik her girişimin başarısızlığa mahkûm olduğunu göstermiştir.

Tekrar ediyorum: her düzeyde toplum, yürütme ve yasama en yüksek konsolidasyon vardı. Kamu kuruluşları, dini mezhepler, önde gelen siyasi partiler ve pratik olarak tüm Rus toplumu, anayasal düzeni desteklemek için kesin ve kesin bir pozisyon aldı. Hepsi ana şey tarafından birleştirildi ve birleştirildi – anavatanın kaderi için sorumluluk.

Olayların en başından itibaren tehdidin etkisiz hale getirilmesi, anayasal düzenin, vatandaşlarımızın can ve güvenliğinin korunması için gerekli tüm kararların aksatılmadan alındığını vurgulamak isterim.

Silahlı bir ayaklanma her halükarda bastırılabilirdi. Ayaklanmayı düzenleyenler, önemini yitirmesine rağmen bunu görmezden gelemezdi. Şu anda muazzam bir dış tehditle, benzeri görülmemiş bir dış baskıyla karşı karşıya olan ülkeyi bölmek ve zayıflatmak için suç işledikleri gerçeği de dahil olmak üzere her şeyi anladılar. Ön yüzünde “Geri adım atma!” yoldaşlarımız ölüyor.

Ama ülkesine, halkına ihanet eden isyanı düzenleyenler, kendilerini suça bulaştıranlara da ihanet ettiler. Onlara yalan söylediler, kendi insanlarını vurmaları için onları ateş altında ölümüne sürdüler.

Rusya’nın düşmanlarının, yani Kiev’deki neo-Nazilerin, onların Batılı hamilerinin ve ülkeye ihanet eden her türlü hainin istediği sonuç buydu – kardeş katli. Rus askerleri birbirini öldürsün, askerler siviller ölsün, sonunda Rusya kaybedsin, toplumumuz bölünsün, kanlı iç çatışmalarda boğulsun istediler.

Ellerini ovuşturdular ve cephedeki ve sözde karşı saldırıdaki başarısızlıklarının intikamını almayı hayal ettiler, ancak yanlış hesapladılar.

Direnişçilerin önünde duran, görevine, yeminine ve halkına sadık kalan tüm askerlerimize, kolluk kuvvetlerimize ve özel servislerimize teşekkür ederiz. Düşen kahraman havacıların cesareti ve fedakarlığı Rusya’yı trajik, yıkıcı sonuçlardan kurtardı.

Aynı zamanda, Wagner grubunun savaşçılarının ve komutanlarının büyük çoğunluğunun aynı zamanda halkına ve devletine sadık Rusya vatanseverleri olduğunu biliyorduk ve biliyoruz. Donbass ve Novorossiya’nın kurtuluşu sırasında savaş alanındaki cesaretleriyle bunu kanıtladılar. Vatan ve istikbal mücadelesi verdikleri silah arkadaşlarına karşı karanlık yollarla kullanılmaya çalışıldı.

Bu nedenle, olayların başından itibaren, büyük bir kan dökülmesini önlemek için doğrudan benim yönlendirmemle adımlar atıldı. Diğer şeylerin yanı sıra, hata yapanların aklını başına toplaması ve eylemlerinin toplum tarafından şiddetle reddedildiğini ve içinde bulundukları maceranın trajik olduğunu ve Rusya ve bizim için yıkıcı sonuçları olduğunu fark etmeleri zaman aldı. durum.

Wagner Grubu’nun tek doğru kararı veren askerlerine ve komutanlarına teşekkür ediyorum – kendilerini kardeş katliamına atmadılar, ancak son sırada durdular.

Bugün, Savunma Bakanlığı veya diğer güvenlik servisleriyle bir sözleşme yaparak Rusya’ya hizmet etmeye devam etme veya sevdiklerinize dönme fırsatına sahipsiniz. İsterseniz Beyaz Rusya’ya da gidebilirsiniz. Sözüm tutulacak. Tekrar ediyorum, karar sizin ama trajik hatalarının farkına varan Rus askerlerinin kararı olacağına eminim.