Rafael Nadal’dan Duygusal Veda: “Benim İçin Çok Zor”

EdwardAbaxy

Yeni Üye
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Tenis dünyasının efsane isimlerinden Rafael Nadal Cuma günü, Şubat 2005’te birinci ATP 500 şampiyonluğunu kazandığı Mexico City’ye ve sevenlerine veda etti.


“Muhtemelen Meksika’da son oynayışım olacak”

Tennis World Usa’da yer alan habere gör Nadal, “Muhtemelen Meksika’da son oynayışım olacak, Acapulco 2023 takvimimde yok ve 2024 dönemi fazlaca uzak görünüyor. Artık bu anın tadını sonuna kadar çıkarma ve birfazlaca beşerle sembolik bir ortamda oynama vakti. Ve her vakit sevildiğimi hissettiğim bir ülkede” tabirlerini kullandı.


“Size veda etmek benim için zor”

Açıklamalarına devam eden Nadal, “Meksika’da bu biçimde bir ortamda yaşamak unutulmaz bir his, şartsız dayanağınız için lakin teşekkür edebilirim. Bana diğer bir Meksikalı üzere davranan bir ülke. Size veda etmek benim için zor” dedi.


“Her geçen gün keyif almaya devam ediyorum”

Nadal kelamlarına şu biçimde devam etti: “Benim için şu anda kıymetli olan kıymetli turnuvalara tam kondisyonda girebilmek. Her geçen gün keyif almaya devam ediyorum ve beni profesyonel seviyede heyecanlandıran amaçlar koymaya devam ediyorum. Gidiyorum. Vücudum yahut zihnim kâfi diyene kadar onlara ulaşmaya çalışmak. Şu anda bu olmadı, bu yüzden devam etmek istiyorum.”


Nadal’dan Federer sözleri

Öte yandan, Tek erkeklerde dünya 2 numarası İspanyol tenisçi Rafael Nadal, geçtiğimiz günlerde ezeli rakibi İsviçreli Roger Federer’in emekliye ayrılmasıyla ortasından büyük bir kesimin koptuğunu söylemişti.


“Federer üzere bir rakibiniz olması, şanstır”

“Takım arkadaşı ve rakiplerinizle biroldukca tecrübe paylaşırsınız ve bunların kimileri, epey kıymetlidir.” diyen Nadal, “her insanın hisleri var ve bu sporun ortasında yaşıyoruz. Federer üzere bir rakibiniz olması, talihtir. Tenise başladığımda, Roger aslına bakarsan kortlardaydı. Novak Djokovic karşısında Roger’den daha fazlaca maça çıktığım gerçek, ancak benim için bu spor, Federer ile başladı.” tabirlerini kullandı.


“Emeklilik sonucuyla, içimden büyük bir kesim koptu”

Aralarındaki ezeli rekabetten her vakit büyük keyif aldığını vurgulayan Nadal, “Birbiriyle çelişen oyun tarzımız ve karakterlerimize karşın bir biçimde yakınlık kurduk ve hayli fazla şey paylaştık. Rakibime her vakit büyük hayranlık duydum. Kort ortasında olduğu kadar haricinde da epeyce hoş anılarımız oldu. Federer’le grand slam maçlarına çıkmadan evvel hissettiğim tüm o ağır his seli, havaya karışırdı ve bu maçlar her vakit hayli farklıydı. tekrar bunu yaşayamayacağımı bilmek, beni kahrediyor. Emeklilik sonucuyla, içimden büyük bir modül koptu. Bu spor için bu kadar kıymetli bir isimle vedalaşmak, benim için epeyce güç oldu.” değerlendirmesinde bulundu.


24 maçı Nadal, 16 müsabakayı Federer kazandı

İki tenisçi içinde son 20 yıl ortasında oynanan maçlar, tenis tarihinin en büyük rekabetleri ortasına girdi. İkili içindeki 40 maçın 24’ünü Nadal, 16’sını ise Federer kazandı.


Federer, Laver Kupası’yla tenise veda etmişti

Federer, İngiltere’nin başşehri Londra’daki 20 bin kişilik O2 Arena’da düzenlenen Laver Kupası’yla tenise veda etmişti. İsviçreli sportmen, son maçında çiftlerde Nadal ile kortu paylaşmış ve rakipleri Jack Sock-Frances Tiafoe ikilisine kaybetmişti. Müsabakanın akabinde iki tenisçi de duygusal anlar hayatış ve uzun mühlet gözyaşlarını tutamamıştı.


Nadal, son olarak Museo de la Moda kupasını kazandı

Öte yandan İspanyol tenisçi Rafael Nadal, son olarak Şili’nin Santiago kentinde düzenlenen Museo de la Moda Kupası’nda Şilili tenisçi Alejandro Tabilo’ya karşı karşıya geldi. Nadal, Şilili rakibini yenerek Museo de la Moda kupasını aldı.
 
Üst