Roger Federer: “Biz İnsanız, Makine Değiliz”

EdwardAbaxy

Yeni Üye
DIŞ HABER – AJANSSPOR

“Ekselansları” lakalıp yıldız tenisçi Roger Federer, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Laver Kupası’yla tenise veda eden Federer, Brooklyn Nets’in Boston Celtics’e 92-103 yenildiği müsabakayı Barclays Center’dan takip etti.


“Bugün kimse yorgunum diyemez”

ESPN’e konuşan 41 yaşındaki İsviçreli efsane tenisçi Federer, “Bugün kimse yorgunum diyemez zira bu biçimde zayıf görünürsün. Bu yüzden oyuncular kimi vakit zihinsel sorunlar yaşıyor.


“Biz insanız, makine değiliz”

Her vakit kuvvetli olmanız ve bu gücünüzü göstermeniz gerek. Lakin sonuçta biz de makine değiliz; biz insanız” dedi.


Federer, Laver Kupası’yla veda etmişti

Bilindiği üzere Roger Federer, 23 Eylül – 25 Eylül tarihleri içinde İngiltere’nin başşehri Londra’daki 20 bin kişilik O2 Arena’da düzenlenen Laver Kupası’yla tenise veda etmişti.


İsviçreli atlet, son maçında çiftlerde Nadal ile kortu paylaşmış ve rakipleri Jack Sock-Frances Tiafoe ikilisine kaybetmişti. Müsabakanın akabinde iki tenisçi de duygusal anlar hayatış ve uzun müddet gözyaşlarını tutamamıştı.


Federer, 237 hafta bir numarada kaldı ve tarihe geçti

Toplam 310 hafta boyunca dünya sıralamasının doruğunda yer alan Federer, üst üste 237 hafta bir numarada kalan tenis tarihinin tek ismi olarak tarihe geçmişti.


en çok grand slam kazanan üçüncü tenisçi

103 ATP turnuvası şampiyonluğuyla tüm vakit içinderın en çok turnuva kazanan ikinci ismi pozisyonundaki Roger Federer, Nadal (22) ve Djokovic’in (21) akabinde 20 defayla tek erkeklerde en çok grand slam kazanan üçüncü tenisçi pozisyonunda.
 
Üst