Roger Federer, Laver Cup’tan daha sonra tenise veda edecek

EdwardAbaxy

Yeni Üye
AJANSSPOR – HABER

Spor dünyasının en büyük efsanelerinden biri daha vedaya hazırlanıyor. Tenis dünyasının ikon isimlerinden olan Serena Williams’dan efsane raket Roger Federer de tenisi bırakma sonucu aldı.

Dünyaca ünlü tenisçi Roger Federer, gelecek hafta başlayacak olan Laver Cup’tan daha sonra emekliye ayrılacağını deklare etti.

Federer: “Tenis hayal ettiğimden epeyce daha cömert davrandı”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Roger Federer, 41 yaşındaki sportmen, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Çoğunuzun bildiği üzere, son üç yıl sakatlıklar ve ameliyatlarla geçti. Formda bir biçimde dönmek için epeyce çalıştım. Lakin bedenimin kapasitesini ve limitlerimi biliyordum. Son vakit içinderda bana verdiği ileti hayli pahalıydı. 41 yaşındayım. 24 yılda bin 500’den çok maç yaptım. Tenis bana daha evvel hayal ettiğimden çok daha cömert davrandı. Artık profesyonel mesleğimin sonlanması gerektiğinin farkındayım. ALondra’daki ATP turnuvası Laver Cup benim son turnuvam olacak. Gelecekte bir daha tenis oynayacağım lakin bu muhakkak Grand Slam’ler yahut turnuvalar olmayacak. Son olarak; tenis, seni seviyorum ve seni hiç bırakmayacağım” tabirlerini kullandı.