Rus propagandacı televizyonda Dışişleri Bakanı’na saldırdı

BOTR

Yeni Üye
Video metnini okuyun
Katlama ve açma sembol görseli


Ukrayna’daki savaşın başlangıcından bu yana, önde gelen Rus propagandacısı Vladimir Solovyov, vahşi taciz tiradlarıyla düzenli olarak dikkat çekti. Rusya’nın yanında olmayan herkese yöneliktirler. Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock gibi Alman siyasetçiler de yine saldırıların hedefi haline geliyor.

“Dinle, seni Alman aptalı. Alman aptalı! Göreceksiniz, Annalena Baerbock: Onun yozlaşmış aptallığı yüzünden Berlin yanacak ve Reichstag’da zafer bayrağı dalgalanacak.”

Solovyov’un hoşnutsuzluğunun nedeni, Baerbock’un dışişleri bakanları toplantısında Ukrayna’ya yönelik yardımı daha da genişletme sözü vermesiydi. Propagandacı sözlü saldırısında, Hırvatistan Dışişleri Bakanı’nın grup fotoğrafındaki öpüşme girişimine de yorum yaptı.

“Ve şimdi diyorsanız: Daha fazla Alman vergisi ödeyeceğiz… Haydi bıyık bırakalım. Bıyık. O zaman artık diğer aptallar ya da Avrupalı dışişleri bakanları tarafından öpülmeyecekler.”

Solovyov, Annalena Baerbock’u Alman halkını Rusya ile savaşa sürüklemekle suçladı. Almanlar her geçen dakika daha da fakirleşecekti. Rus propagandacılar düzenli olarak Ukrayna’daki savaştan büyük zarar gören bir Alman toplumunun anlatısını kullanıyorlar.
 
Üst