Türkiye Tenis Ligi Finalinde Erkeklerde ENKA Spor Kulübü Şampiyon Oldu

EdwardAbaxy

Yeni Üye
Trabzon Beşirli Tenis Kompleksi kortlarında düzenlenen, erkeklerde 13, bayanlarda 12 olmak üzere toplamda 25 ekibin uğraş ettiği Türkiye Tenis Ligi’nin final karşılaşmasında erkeklerde final müsabakaları oynandı.


Final karşılaşmasının birinci müsabakasında ENKA Spor Kulübü’nden Sarp Ağabigün, TED Spor Kulübü sportmeni Yankı Erel’i 6-2, 2-6 ve 6-1 yenerek kulübünü 1-0 öne taşıdı.


Müsabakaların ikinci müsabakasında ENKA Spor Kulübü sportmeni Cem İlkel, TED Spor Kulübü’nden Ergi Kırkın’ı 6-3, 6-3 yenerek seride 2-0 öne geçti.


Şampiyon ENKA Spor

ENKA Spor Kulübü’nün son maça çıkmamasıyla, 2-1’lik skorla ENKA Spor Kulübü Türkiye Tenis Ligi erkekler şampiyonu oldu.


Final karşılaşmaları sonunda dereceye giren kadrolara kupa ve madalyalarını, Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş ve Trabzon Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner verdi.


Zorluoğlu, Türkiye’de tenis sporunun geldiği noktadan şad olduklarını belirterek, bu tertipte paydaş olmaktan memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.


Zorluoğlu: “ENKA Spor Kulübümüzü tebrik ediyorum”

Trabzon’un bir spor kenti olduğunun altını çizen Zorluoğlu, şöyleki devam etti:

“Altyapısı ve tesisleri itibariyle pek epey spor kolunda hem ulusal hem milletlerarası tertipler yapacak bir altyapı ve imkana sahibiz. Pandemi niçiniyle biraz orta verilmişti ancak artık ulusal ve memleketler arası tertipleri Trabzon’da daha sık yaşayacağız. Bugün şampiyon olan ENKA Spor Kulübümüzü, ikinci olan TED Spor Kulübümüzü ve bu turnuvaya katılan değerli tenis kulüplerimizi tebrik ediyorum.”


Federasyon Lideri Durmuş: “Güzel bir turnuva oldu”

Federasyon Lideri Durmuş ise Türkiye’de tenisin daha da gelişmesi için bu cins tertiplerin kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Tenis Lig’i de bunlardan biri. 116 ekibin yarıştığı elemelerden geçerek bölgelerden, vilayetlerden buraya gelerek final oynayan 25 kadro, bir hafta boyunca burada epey hoş uğraşlar etti. Spor kenti Trabzon’un, tenis kenti olması yolunda hoş bir turnuva oldu.” dedi.

Türkiye Tenis Ligi bayanlar finali karşılaşması ise yarın saat 20.00’de ENKA Spor Kulübü ile TED Spor Kulübü içinde oynanacak.
 
Üst