Yüzüklerin Efendisi oyun ve sinema hakları, rekor fiyata satışa çıkıyor!

Warband

Yeni Üye
Yüzüklerin Efendisi oyun ve sinema hakları, rekor fiyata satışa çıkıyor!
John Ronald Reuel Tolkien tarafınca 1937 yılında yazılan Hobbit’in devamı olarak birinci sefer 1954’te karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) kitap serisi ve sonrasındasındaki 2001, 2002 ve 2003 senelerındaki sinema uyarlamaları, günümüzün en tanınan ve sevilenleri içinde yerini alıyor.

Hatta, Amazon Prime Görüntü tarafınca yayınlanacak ve Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power’ın birinci görselleri bugün paylaşıldı. Ancak Amazon, bundan hayli daha fazlasını istiyor üzere gözüküyor. İşte detaylar…

Yüzüklerin Efendisi, 2 milyar dolara satılacak

Ünlü sinema üretim şirketi Saul Zaentz Co., John Ronald Reuel Tolkien‘in yapıtlarından uyarlanan bir dizi oyun, sinema, mağazacılık, canlı aktiflik ve tema parkı haklarını açık artırmayla satacağını deklare etti.


Doğal bu şirket, Tolkien’in yapıtlarının tüm haklarını kapsamıyor. Örneğin Warner Bros., New Line Cinema’nın mülkiyeti aracılığıyla Yüzüklerin Efendisi’nin birtakım sinema haklarını elinde tutuyor. Hatta son birkaç yılda, Orta Dünya’da geçen Lego The Lord of the Rings ve Middle-earth: Shadow of War üzere oyunları piyasaya sürdü.

Hatta bu satış, Yüzüklerin Efendisi cihanında geçen başka görüntü oyunlarının geliştirilmesini de engellemeyecek. Örneğin Daedalic Entertainment, birinci vakit içinderda 2019’da duyurulan bir Gollum oyunu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ayrıyeten, The Lord of the Rings Online yaklaşık 15 yıldır çevrim içi.


Ama bir daha de Saul Zaentz, elinde 2 milyar dolar pahasında yayın haklarını tutuyor. Potansiyel alıcıların bunları tümden mi yoksa makul bir fiyat karşılığında kimilerini mı alacağı çabucak hemen bilinmiyor. Lakin listenin birinci sırasında Amazon’un olduğu tez ediliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst